  • 579L128CTT
579L128CTT
advertisement
Manufacturer No:
579L128CTT
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-579L128CTT
Package:
10-SMD, No Lead
Datasheet:
579L128CTT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
579L128CTT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    10-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    579
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    TCXO
  • Terminal Finish
    Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    12.8MHz
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    6mA
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm