  • 578L192CAT
578L192CAT
advertisement
Manufacturer No:
578L192CAT
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-578L192CAT
Package:
10-SMD, No Lead
Datasheet:
578L192CAT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
578L192CAT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    VCTCXO
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    19.2MHz
  • Output
    Clipped Sine Wave
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    3.5mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.9mm
  • Operating Frequency
    19.2MHz
  • Control Voltage-Max
    2.5V
  • Control Voltage-Min
    0.5V
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    10-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C