  • 573400D00010G
573400D00010G
advertisement
Manufacturer No:
573400D00010G
HK JDW NO:
4-573400D00010G
Package:
TO-268
Datasheet:
573400D00010G
Description:
HEATSINK D-PAK3 TIN PLATED SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
573400D00010G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    PCB, Surface Mount
  • Package / Case
    TO-268
  • Material
    Copper
  • Shape
    Rectangular, Fins
  • Package Cooled
    TO-268 (D3Pak)
  • Material Finish
    Tin
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Top Mount
  • Color
    Grey
  • Depth
    12.7mm
  • Attachment Method
    SMD Pad
  • Height Off Base (Height of Fin)
    0.401 10.20mm
  • Thermal Resistance @ Forced Air Flow
    4.00°C/W @ 600 LFM
  • Thermal Resistance @ Natural
    14.00°C/W
  • Power Dissipation @ Temperature Rise
    1.0W @ 20°C
  • Height
    10.2mm
  • Length
    0.500 12.70mm
  • Width
    1.220 30.99mm