  • 56SP30S-01E03N
56SP30S-01E03N
advertisement
Manufacturer No:
56SP30S-01E03N
HK JDW NO:
330-56SP30S-01E03N
Step5Bar-code shipping tag
56SP30S-01E03N
  • Number of Positions
    3
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    200mA AC/DC
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Circuit per Deck
    4P3T
  • Depth Behind Panel
    9.58mm
  • Number of Poles per Deck
    4
  • Angle of Throw
    30°
  • Actuator Length
    9.53mm