  • 55PC6159-22-9-9-9CS3396
55PC6159-22-9-9-9CS3396
advertisement
Manufacturer No:
55PC6159-22-9-9-9CS3396
HK JDW NO:
798-55PC6159-22-9-9-9CS3396
Step5Bar-code shipping tag
55PC6159-22-9-9-9CS3396
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Nickel Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2000
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Shielded
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.106 (2.69mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.015 0.38mm