  • 55PC6142-24-9-4CS2953
55PC6142-24-9-4CS2953
advertisement
Manufacturer No:
55PC6142-24-9-4CS2953
HK JDW NO:
798-55PC6142-24-9-4CS2953
Step5Bar-code shipping tag
55PC6142-24-9-4CS2953
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Nickel Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2005
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Shielded
  • Jacket Color
    Yellow
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.056 (1.42mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.007 0.18mm