  • 55PC1213-18-9-9CS2927
55PC1213-18-9-9CS2927
advertisement
Manufacturer No:
55PC1213-18-9-9CS2927
HK JDW NO:
798-55PC1213-18-9-9CS2927
Step5Bar-code shipping tag
55PC1213-18-9-9CS2927
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Nickel Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2015
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Dual Wall, Shielded
  • Conductor Strand
    19/30
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.093 (2.36mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.006 0.15mm