  • 55PC1211-18-9-92CS2502
55PC1211-18-9-92CS2502
advertisement
Manufacturer No:
55PC1211-18-9-92CS2502
HK JDW NO:
798-55PC1211-18-9-92CS2502
Step5Bar-code shipping tag
55PC1211-18-9-92CS2502
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2015
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Dual Wall, Shielded
  • Jacket Color
    White, Red Stripe
  • Conductor Strand
    19/30
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.083 (2.11mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.006 0.15mm