  • 55PC0812-20-9
55PC0812-20-9
advertisement
Manufacturer No:
55PC0812-20-9
HK JDW NO:
798-55PC0812-20-9
Package:
Datasheet:
55PC0812-20-9
Step5Bar-code shipping tag
55PC0812-20-9
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2012
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Dual Wall
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.058 (1.47mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.010 0.25mm