  • 55PC0811-20-30CS2433
55PC0811-20-30CS2433
advertisement
Manufacturer No:
55PC0811-20-30CS2433
HK JDW NO:
798-55PC0811-20-30CS2433
Step5Bar-code shipping tag
55PC0811-20-30CS2433
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2004
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Dual Wall
  • Jacket Color
    Orange, Black Stripe
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.058 (1.47mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.010 0.25mm