  • 55PC0214-24-9-F940
55PC0214-24-9-F940
advertisement
Manufacturer No:
55PC0214-24-9-F940
HK JDW NO:
798-55PC0214-24-9-F940
Step5Bar-code shipping tag
55PC0214-24-9-F940
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2004
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Dual Wall
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.039 (0.99mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.008 0.20mm