  • 55PC0112-20-0
55PC0112-20-0
advertisement
Manufacturer No:
55PC0112-20-0
HK JDW NO:
798-55PC0112-20-0
Package:
Datasheet:
55PC0112-20-0
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG 600V BLACK
Step5Bar-code shipping tag
55PC0112-20-0
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Contact Plating
    Silver
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2015
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    Black
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Jacket Color
    Black
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.049 (1.24mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.006 0.15mm