  • 55PC0112-16-9
55PC0112-16-9
advertisement
Manufacturer No:
55PC0112-16-9
HK JDW NO:
798-55PC0112-16-9
Step5Bar-code shipping tag
55PC0112-16-9
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2015
  • Wire Gauge
    16 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/29
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.066 (1.68mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.006 0.15mm