  • 55A6244-24-9-9CS2275
55A6244-24-9-9CS2275
advertisement
Manufacturer No:
55A6244-24-9-9CS2275
HK JDW NO:
798-55A6244-24-9-9CS2275
Step5Bar-code shipping tag
55A6244-24-9-9CS2275
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C
  • Series
    MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A6244
  • Published
    2005
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Shielded
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.070 (1.78mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.008 0.20mm