  • 558-10-400M20-000104
558-10-400M20-000104
advertisement
Manufacturer No:
558-10-400M20-000104
HK JDW NO:
620-558-10-400M20-000104
Step5Bar-code shipping tag
558-10-400M20-000104
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Number of Positions or Pins (Grid)
    400 (20 x 20)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Type
    BGA
  • Current Rating (Amps)
    1A
  • Pitch - Mating
    0.050 1.27mm
  • Contact Resistance
    10mOhm
  • Termination Post Length
    0.086 2.20mm
  • Pitch - Post
    0.050 1.27mm