  • 550AB77M2500DG
550AB77M2500DG
advertisement
Manufacturer No:
550AB77M2500DG
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-550AB77M2500DG
Step5Bar-code shipping tag
550AB77M2500DG
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Terminations
    6
  • Additional Feature
    TRAY
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency Stability
    100%
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Frequency
    77.25MHz
  • Rise Time-Max
    0.35ns
  • Fall Time-Max
    0.35ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.63V
  • Power Supplies
    3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.97V
  • Oscillator Type
    LVPECL
  • Supply Current-Max
    130mA
  • Output Load
    50 OHM
  • Frequency Adjustment-Mechanical
    NO
  • Linearity
    10%
  • Control Voltage-Max
    3.3V
  • Operating Frequency-Max
    1417MHz
  • Frequency Deviation/Pullability
    30 ppm
  • Operating Frequency-Min
    10MHz