  • 55/0314-28-8-2KF/1
55/0314-28-8-2KF/1
advertisement
Manufacturer No:
55/0314-28-8-2KF/1
HK JDW NO:
798-55/0314-28-8-2KF/1
Step5Bar-code shipping tag
55/0314-28-8-2KF/1
    Select All
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Jacket Color
    Gray
  • Conductor Strand
    7/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.023 (0.58mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.004 0.09mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Packaging
    Bulk
    1 (Unlimited)
  • Wire Gauge
    28 AWG
  • Voltage
    600V