  • 5500BL15U0100E
5500BL15U0100E
advertisement
Manufacturer No:
5500BL15U0100E
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
HK JDW NO:
406-5500BL15U0100E
Package:
0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Datasheet:
Description:
Signal Conditioning 5.5 GHz RF SMD Balun SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
5500BL15U0100E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Frequency
    5.5GHz
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Impedance
    100Ohm
  • Frequency Range
    3GHz~8GHz
  • Insertion Loss (dB)
    1.8 dB
  • Insertion Loss (Max)
    1.8dB
  • Return Loss-Min
    9.5dB
  • Impedance - Unbalanced/Balanced
    50 / 100Ohm
  • Phase Difference
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C