  • 545AAC130M000ABG
545AAC130M000ABG
advertisement
Manufacturer No:
545AAC130M000ABG
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-545AAC130M000ABG
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
545AAC130M000ABG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
545AAC130M000ABG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    Ultra™ Si545
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    TRI-STATE; E/D FUNCTION; 2.5V SUPPLY VOLTAGE ALSO AVAILABLE; TAPE
  • Voltage - Supply
    2.5V 3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    130MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVPECL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    153mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.43mm
  • Operating Frequency
    130MHz
  • Rise Time-Max
    0.35ns
  • Fall Time-Max
    0.35ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    112mA
  • Height Seated (Max)
    0.056 1.43mm