  • 541BAA001018BBG
541BAA001018BBG
advertisement
Manufacturer No:
541BAA001018BBG
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-541BAA001018BBG
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
541BAA001018BBG
Description:
XTAL OSCILLATOR SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
541BAA001018BBG
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    Ultra™ Si541
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    1.8V 2.5V 3.3V
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVDS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    111mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    100mA
  • Frequency - Output 1
    1.2GHz 1.5GHz
  • Height
    0.052 1.33mm