  • 5400BL14A0200T
5400BL14A0200T
advertisement
Manufacturer No:
5400BL14A0200T
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
HK JDW NO:
406-5400BL14A0200T
Package:
0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Datasheet:
5400BL14A0200T
Description:
Signal Conditioning 5.4 GHz WIFI RF Balun SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
5400BL14A0200T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Frequency
    5.4GHz
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    200Ohm
  • Frequency Range
    4.9GHz~5.95GHz
  • Insertion Loss (dB)
    1.2 dB
  • Insertion Loss (Max)
    1.2dB
  • Return Loss-Min
    9.5dB
  • Impedance - Unbalanced/Balanced
    50 / 200Ohm