  • 53D471G050HE7
53D471G050HE7
advertisement
Manufacturer No:
53D471G050HE7
HK JDW NO:
874-53D471G050HE7
Datasheet:
53D471G050HE7
Description:
53D 470μF Capacitor -10% +75% Bulk Through Hole 0.886Diax1.142L 22.50mmx29.00mm -40°C~85°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
53D471G050HE7
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.886Diax1.142L 22.50mmx29.00mm
  • Tolerance
    -10% +75%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    470μF
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Length
    29.0068mm