  • 53D333F010GS6
53D333F010GS6
advertisement
Manufacturer No:
53D333F010GS6
HK JDW NO:
874-53D333F010GS6
Datasheet:
53D333F010GS6
Description:
53D 33000μF Capacitor -10% +50% Bulk Through Hole 0.760Diax3.642L 19.30mmx92.50mm -40°C~85°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
53D333F010GS6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.760Diax3.642L 19.30mmx92.50mm
  • Tolerance
    -10% +50%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    33000μF
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Length
    92.5068mm