  • 521-26-06-BL-010F
521-26-06-BL-010F
advertisement
Manufacturer No:
521-26-06-BL-010F
Manufacturer:
CNC Tech
HK JDW NO:
168-521-26-06-BL-010F
Package:
Datasheet:
Description:
CABLE MOD COIL 6COND 10' PRE-CUT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
521-26-06-BL-010F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Insulation Material
    PVC
  • Conductor Material
    Copper, Bare
  • Jacket (Insulation) Material
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Conductors
    6
  • Wire Gauge
    26 AWG
  • Cable Type
    Coil
  • Wire/Cable Gauge
    26 AWG
  • Jacket Color
    Black
  • Conductor Strand
    7/0.0063
  • Cable Width
    0.267 6.80mm
  • Coil Diameter
    0.512 (13mm)
  • Length
    3.048m
  • Cable Height
    0.097 2.46mm