  • 516D106M450PR6AE3
516D106M450PR6AE3
advertisement
Manufacturer No:
516D106M450PR6AE3
HK JDW NO:
874-516D106M450PR6AE3
Datasheet:
516D106M450PR6AE3
Description:
516D 10μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 85mA 0.512Diax1.024L 13.00mmx26.00mm -25°C~85°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
516D106M450PR6AE3
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    516D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.512Diax1.024L 13.00mmx26.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    10μF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.28mA
  • Ripple Current
    85mA
  • Tan Delta
    0.25
  • Ripple Current @ Low Frequency
    85mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    136mA @ 10kHz
  • Diameter
    13mm
  • Length
    26mm