  • 515BDA27M0000BAG
515BDA27M0000BAG
advertisement
Manufacturer No:
515BDA27M0000BAG
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-515BDA27M0000BAG
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
515BDA27M0000BAG
Step5Bar-code shipping tag
515BDA27M0000BAG
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    Si515
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    VCXO
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVDS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    26mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    27MHz
  • Power Supplies
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    22mA
  • Absolute Pull Range (APR)
    ±30ppm
  • Height Seated (Max)
    0.052 1.33mm