  • 510CCA16M3840AAG
510CCA16M3840AAG
advertisement
Manufacturer No:
510CCA16M3840AAG
HK JDW NO:
715-510CCA16M3840AAG
Datasheet:
510CCA16M3840AAG
Step5Bar-code shipping tag
510CCA16M3840AAG
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    16.384MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Current - Supply (Max)
    26mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    16.384MHz
  • Power Supplies
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    18mA
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm