  • 510BBA212M500BAG
510BBA212M500BAG
advertisement
Manufacturer No:
510BBA212M500BAG
HK JDW NO:
715-510BBA212M500BAG
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
510BBA212M500BAG
Description:
SILICON LABS 510BBA212M500BAGOSC, 212.5MHZ, 50PPM, 3.3V, SMD
Step5Bar-code shipping tag
510BBA212M500BAG
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    6
  • Weight
    50.008559mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Depth
    3.2mm
  • Frequency
    212.5MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVDS
    Crystal
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    18mA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    23mA
  • Max Duty Cycle
    52 %
  • Height
    1.27mm
  • Height Seated (Max)
    0.050 1.28mm