  • 50PZJ82M8X9
50PZJ82M8X9
advertisement
Manufacturer No:
50PZJ82M8X9
HK JDW NO:
683-50PZJ82M8X9
Description:
CAP ALUM POLY HYB 82UF 50V T/H
Step5Bar-code shipping tag
50PZJ82M8X9
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Series
    PZJ
  • Size / Dimension
    0.315" Dia (8.00mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    50 V
  • Capacitance
    82 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30mOhm
  • Lead Spacing
    0.138" (3.50mm)
  • Ripple Current @ Low Frequency
    85 mA @ 100 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.7 A @ 100 kHz