  • 50PZH100M10X9
50PZH100M10X9
advertisement
Manufacturer No:
50PZH100M10X9
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-50PZH100M10X9
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
CAP ALUM POLY HYB 100UF 50V T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
50PZH100M10X9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Surface Mount Land Size
  • Mfr
    Rubycon
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 135°C
  • Series
    PZH
  • Size / Dimension
    0.394" Dia (10.00mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Hybrid
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50 V
  • Capacitance
    100 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    28mOhm
  • Lead Spacing
    0.197" (5.00mm)
  • Ripple Current @ Low Frequency
    145 mA @ 100 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.9 A @ 100 kHz