  • 504L25R0FTNCFT
504L25R0FTNCFT
advertisement
Manufacturer No:
504L25R0FTNCFT
HK JDW NO:
60-504L25R0FTNCFT
Package:
0402 (1005 Metric)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
504L25R0FTNCFT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ATC504
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    RF, High Frequency
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    -50/ -150ppm/°C
  • Resistance
    25Ohm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm