  • 5022-561J
5022-561J
advertisement
Manufacturer No:
5022-561J
HK JDW NO:
79-5022-561J
Datasheet:
5022-561J
Step5Bar-code shipping tag
5022-561J
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    1.5g
  • Material - Core
    Phenolic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6.35mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    1.645A
  • Inductance
    560nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    135mOhm Max
  • Max DC Current
    1.645A
  • Frequency - Self Resonant
    280MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    50 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    50
  • Height
    5.84mm
  • Height Seated (Max)
    0.230 5.80mm