  • 5022-164J
5022-164J
advertisement
Manufacturer No:
5022-164J
HK JDW NO:
79-5022-164J
Datasheet:
5022-164J
Step5Bar-code shipping tag
5022-164J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    45 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Weight
    1.5g
  • Material - Core
    Iron
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • HTS Code
  • Depth
    6.35mm
  • Construction
    Epoxy Molded
  • Current Rating
    230mA
  • Inductance
    160μH
  • Test Frequency
    790kHz
  • DC Resistance (DCR)
    6.4Ohm Max
  • Max DC Current
    230mA
  • Frequency - Self Resonant
    7.5MHz
  • Q @ Freq
    65 @ 790kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    65
  • Q Factor
    65
  • Case/Size Code
  • Height
    5.84mm
  • Height Seated (Max)
    0.230 5.80mm