  • 501S42E9R1CV4E
501S42E9R1CV4E
advertisement
Manufacturer No:
501S42E9R1CV4E
HK JDW NO:
406-501S42E9R1CV4E
Datasheet:
501S42E9R1CV4E
Description:
E 9.1pF 500V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, High Voltage Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
501S42E9R1CV4E
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
    1111 (2828 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    9.1pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    2.79mm
  • Height
    2.5908mm
  • Length
    2.794mm
  • Width
    2.794mm
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm
  • Thickness
    2.5908mm