  • 500D337M050EF5A
500D337M050EF5A
advertisement
Manufacturer No:
500D337M050EF5A
HK JDW NO:
874-500D337M050EF5A
Datasheet:
500D337M050EF5A
Description:
500D 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.433Diax1.260L 11.00mmx32.00mm -40°C~85°C Axial, Can
Quantity:
In Stock : 8404
Step5Bar-code shipping tag
500D337M050EF5A
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
    Axial, Can
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.433Diax1.260L 11.00mmx32.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.175mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    11mm
  • Length
    32mm