  • 500ASSP1M2RERUBERBOOT
500ASSP1M2RERUBERBOOT
advertisement
Manufacturer No:
500ASSP1M2RERUBERBOOT
HK JDW NO:
239-500ASSP1M2RERUBERBOOT
Description:
500ASSP1M2RERUBERBOOT
Step5Bar-code shipping tag
500ASSP1M2RERUBERBOOT
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Actuator Material
    Polyamide (PA), Nylon
  • Mfr
    E-Switch
  • Operating Temperature
    -30°C ~ 85°C
  • Series
    500A
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA (AC/DC)
  • Contact Finish
    Gold
  • Termination Style
    PC Pin
  • Switch Function
    On-On
    30,000 Cycles
  • Operating Force
  • Switch Travel
    3.05mm
  • Voltage Rating - DC
    20 V
  • Features
  • Voltage Rating - AC
    20 V
  • Actuator Length
    3.10mm