  • 5-468MP-1.5S
5-468MP-1.5S
advertisement
Manufacturer No:
5-468MP-1.5S
Manufacturer:
3M (TC)
HK JDW NO:
2-5-468MP-1.5S
Package:
Datasheet:
5-468MP-1.5S
Description:
TAPE ADHSV TRAN 1 1/2"X 1.5" 5PK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
5-468MP-1.5S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Usage
    General Purpose
  • Shelf Life
    24 Months
  • Adhesive
    Acrylic
  • Storage/Refrigeration Temperature
    70°F 21°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Backing, Carrier
    Polycoated Kraft Liner
  • Tape Type
    Adhesive Transfer
  • Length
    1.50 38.10mm
  • Width
    1.50 38.10mm 1 1/2
  • Thickness - Adhesive
    0.0052 5.2mils 0.132mm
  • Thickness - Backing, Carrier
    0.0042 4.2mils 0.107mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
Hot Sales in Thermal
3M 4941 1
3M 4941 1" X 9"-10
3M 4941 1" X 9"-10
3M 501+ PURPLE 0.188 X 60YD
3M 501+ PURPLE 0.188 X 60YD
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 4466B 1.5
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4496W 1.5
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 0.5
3M 4496W 0.5" X 7"-25
3M 4496W 0.5" X 7"-25
3M 9495MP 0.188 X 60YD
3M 9495MP 0.188 X 60YD
3M 301+ 0.75 X 0.75-1000
3M 301+ 0.75 X 0.75-1000
3M 438 2 X 6-25
3M 438 2 X 6-25
3M 4926 1.5
3M 4926 1.5" X 5"-25
3M 4926 1.5" X 5"-25