  • 5.0SMLJ15A-TP
5.0SMLJ15A-TP
advertisement
Manufacturer No:
5.0SMLJ15A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
HK JDW NO:
543-5.0SMLJ15A-TP
Datasheet:
5.0SMLJ15A-TP
Step5Bar-code shipping tag
5.0SMLJ15A-TP
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    C BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Base Part Number
    5.0SMLJ
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Power Dissipation-Max
    6.5W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    16.7V
  • Power - Peak Pulse
    5000W 5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    205A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    24.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    15V
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    17.6V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    5000W
  • Clamping Voltage-Max
    24.4V