  • 4964-SS-12
4964-SS-12
advertisement
Manufacturer No:
4964-SS-12
Manufacturer:
Pomona Electronics
HK JDW NO:
632-4964-SS-12
Package:
Datasheet:
4964-SS-12
Description:
CBL ASSY BNC PLUG-PLUG RG58 12"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4964-SS-12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Cable
  • Operating Temperature
    50°C
  • Published
    2002
  • Feature
    Shielded
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Black
  • Gender
    Male to Male
  • Style
    BNC to BNC
  • Cable Type
    RG-58
  • Impedance
    50Ohm
  • Wire/Cable Type
    PVC
  • Cable Length
    305mm
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG
  • Frequency (Max)
    10kHz
  • 1st Connector
    BNC Male Plug
  • 2nd Connector
    BNC Male Plug
  • Connector Type A
    BNC, Plug
  • Connector Type B
    BNC, Plug
  • Gender Type A
    Male
  • Length
    12.00 304.80mm