  • 48ASSP3S1M6RBT
48ASSP3S1M6RBT
advertisement
Manufacturer No:
48ASSP3S1M6RBT
HK JDW NO:
330-48ASSP3S1M6RBT
Description:
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V
Step5Bar-code shipping tag
48ASSP3S1M6RBT
  • Mount
    Brackets, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    48A
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Contact Finish
    Gold
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Switch Function
    On-Off-On
  • Max Voltage Rating (AC)
    20V
  • Max Voltage Rating (DC)
    20V
  • Switch Travel
    2.16mm
  • Actuator Length
    5.08mm