  • 48ASSP3S1M6QBT
48ASSP3S1M6QBT
advertisement
Manufacturer No:
48ASSP3S1M6QBT
HK JDW NO:
330-48ASSP3S1M6QBT
Description:
SWITCH SLIDE SPDT 5A 125V
Step5Bar-code shipping tag
48ASSP3S1M6QBT
  • Mount
    Brackets, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Series
    48A
  • Voltage - Rated DC
    28V
  • Current Rating (Amps)
    5A AC/DC
  • Current Rating
    5A
  • Contact Finish
    Silver
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Switch Function
    On-Off-On
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Voltage Rating (DC)
    28V
  • Switch Travel
    2.16mm
  • Actuator Length
    5.08mm