  • 4820P-T04-104
4820P-T04-104
advertisement
Manufacturer No:
4820P-T04-104
HK JDW NO:
103-4820P-T04-104
Package:
20-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
4820P-T04-104
Step5Bar-code shipping tag
4820P-T04-104
  • Package / Case
    20-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Terminal Shape
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.540Lx0.220W 13.72mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power Rating
    1.6W
  • Number of Functions
    10
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    7.62mm
    4820P
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    1.27mm
  • Working Voltage
    50V
  • Number of Resistors
    10
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    160mW
  • Element Power Dissipation
    0.16W
  • Height
    2.159mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm