  • 4820P-T03-181/391
4820P-T03-181/391
advertisement
Manufacturer No:
4820P-T03-181/391
HK JDW NO:
103-4820P-T03-181/391
Package:
20-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
4820P-T03-181/391
Step5Bar-code shipping tag
4820P-T03-181/391
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    20-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.540Lx0.220W 13.72mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
    20
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    180Ohm 390Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Number of Functions
    18
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    4820P
  • Rated Power Dissipation (P)
    1.6W
  • Working Voltage
    50V
  • Lead Spacing
    1.27mm
  • Number of Resistors
    36
  • Circuit Type
    Dual Terminator
  • Power Per Element
    80mW
  • Element Power Dissipation
    0.08W
  • First Element Resistance
    180Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm