  • 4820P-T02-331LF
4820P-T02-331LF
advertisement
Manufacturer No:
4820P-T02-331LF
HK JDW NO:
103-4820P-T02-331LF
Package:
20-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
4820P-T02-331LF
Step5Bar-code shipping tag
4820P-T02-331LF
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    20-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.540Lx0.220W 13.72mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    330Ohm
  • Power Rating
    1.6W
  • Terminal Pitch
    1.27mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    1.27mm
  • Number of Elements
    19
  • Working Voltage
    50V
  • Number of Resistors
    19
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    80mW
  • Element Power Dissipation
    0.08W
  • Height
    2.159mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm