  • 4820P-3-331/331LF
4820P-3-331/331LF
advertisement
Manufacturer No:
4820P-3-331/331LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4820P-3-331/331LF
Package:
20-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
4820P-3-331/331LF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4820P-3-331/331LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    20-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Number of Pins
    20
  • Supplier Device Package
    20-SOM
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    4800P
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.540Lx0.220W 13.72mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    330Ohm
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Base Part Number
    4820P
  • Number of Resistors
    36
  • Circuit Type
    Dual Terminator
  • Power Per Element
    80mW
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm