  • 4816P-3-102/332
4816P-3-102/332
advertisement
Manufacturer No:
4816P-3-102/332
HK JDW NO:
103-4816P-3-102/332
Package:
16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
4816P-3-102/332
Step5Bar-code shipping tag
4816P-3-102/332
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Number of Pins
    16
  • Supplier Device Package
    16-SOM
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.440Lx0.220W 11.18mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • Termination
    Gull Wing
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm 3.3kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Power Rating
    1.28W
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    7.62mm
  • Base Part Number
    4816P
  • Military Standard
    Not
  • Number of Resistors
    28
  • Circuit Type
    Dual Terminator
  • Power Per Element
    80mW
  • Height
    2.159mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm
  • Length
    11.176mm
  • Width
    5.588mm