  • 4814P-2-302LF
4814P-2-302LF
advertisement
Manufacturer No:
4814P-2-302LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4814P-2-302LF
Package:
14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
4814P-2-302LF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4814P-2-302LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Number of Pins
    14
  • Supplier Device Package
    14-SOM
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    4800P
  • Size / Dimension
    0.390Lx0.220W 9.91mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    14
  • Termination
    Gull Wing
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Power Rating
    1.12W
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    7.62mm
  • Base Part Number
    4814P
  • Military Standard
    Not
  • Number of Resistors
    13
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    80mW
  • Height
    2.159mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm
  • Length
    9.91mm
  • Width
    5.588mm