  • 4814P-2-222
4814P-2-222
advertisement
Manufacturer No:
4814P-2-222
HK JDW NO:
103-4814P-2-222
Package:
14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
4814P-2-222
Step5Bar-code shipping tag
4814P-2-222
  • Package / Case
    14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Terminal Shape
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.390Lx0.220W 9.91mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    14
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Voltage - Rated DC
    50V
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    4814P
  • Rated Power Dissipation (P)
    1.12W
  • Lead Pitch
    1.27mm
  • Number of Elements
    13
  • Number of Resistors
    13
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    80mW
  • Element Power Dissipation
    0.08W
  • Height
    2.159mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm