  • 4814P-1-683
4814P-1-683
advertisement
Manufacturer No:
4814P-1-683
HK JDW NO:
103-4814P-1-683
Package:
14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
4814P-1-683
Step5Bar-code shipping tag
4814P-1-683
  • Package / Case
    14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.390Lx0.220W 9.91mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    14
  • Termination
    Gull Wing
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    68kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    1.12W
  • Number of Functions
    7
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    7.62mm
    4814P
  • Military Standard
    Not
  • Working Voltage
    50V
  • Number of Resistors
    7
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    160mW
  • Element Power Dissipation
    0.16W
  • Height
    2.159mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm