  • 4814P-1-330
4814P-1-330
advertisement
Manufacturer No:
4814P-1-330
HK JDW NO:
103-4814P-1-330
Package:
14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
4814P-1-330
Step5Bar-code shipping tag
4814P-1-330
  • Package / Case
    14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Terminal Shape
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.390Lx0.220W 9.91mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±1 Ω
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    33Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Additional Feature
    TOLERANCE IS 1 OHM
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    1.12W
  • Number of Functions
    7
  • Working Voltage
    50V
  • Number of Resistors
    7
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    160mW
  • Element Power Dissipation
    0.16W
  • Height
    2.159mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm